לוגו או מיתוג?

שני, חברה מהממת שהפיקה אירוע משפחתי שלהם, פנתה אלי לבקש לוגו. סיכמתי איתה על הצעת מחיר והתחלנו בעבודה, בסופו של תהליך היא קיבלה לוגו מושלם שהיא אהבה, וביקשה פרטי מיתוג נוספים, כחלק מאותה עסקת חבילה.

מהו ההבדל בין לוגו למיתוג?

לוגו הוא פריט אחד, שמשמש כחלק ממיתוג שלם. הלוגו, או בשמו העברי סמליל, מכיל אלמנט גרפי, עיבוד טקסט או איור, והוא מופיע על מוצרים שונים המשויכים לאירוע או לעסק שלך. לדוגמא על ניירת, על כוס קפה ובהדר של האתר.

מיתוג לעומתו הוא המכלול. בתוצר הסופי הוא כולל את הלוגו, את השפה העיצובית בה מדבר האתר שלך, את הניירת, והפריטים הנוספים שעליהם סיכמת עם המעצבת הגרפית. המיתוג אינו רק התוצאה הסופית, אלא בעיקר הדרך. חשיבה על העסק שלך, על מעלותיו, אל מי הוא פונה, וכיצד ניתן למכור הכי טוב את הסחורה שלך.

מה עדיף?

כשאת מזמינה לוגו, את מקבלת את הסמליל כתמונת PNG בעלת רקע שקוף, ויכולה למקם אותו היכן שתרצי.

המעלות: הרבה יותר זול

החסרונות: אין כמעט למה להשתמש בלוגו בלי השפה העיצובית, שהיא כל העיצוב שמתווסף ללוגו.

כשאת מזמינה מיתוג, את מקבלת את הסמליל כתמונת PNG בעלת רקע שקוף, שפה עיצובית שהיא בסיס לכל העיצובים שיבנו בהמשך לעסק או לאירוע שלכם, ואנחנו רוצים שיראו שייכים וקשורים אחד לשני. ואת הפריטים הנוספים שסיכמת עם המעצבת הגרפית שתעצב לך. כמו ניירת, כרטיס ביקור, שילוט, פרסומת, ספר מותג ועוד.

המעלות: מתאים במיוחד לעסק שלך, מכיל פריטים רבים, נותן כלים להשתמש בהם הלאה, אפשר לקבל חבילת מחירים משתלמת.

החסרונות: סכום ההשקעה הראשונית גבוה יותר מאשר לוגו בלבד.

מה עדיף? תחליטי לפי הנתונים שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

גירים צבעוניים
עיצוב גרפי

איך נבחר פלטת צבעים מתאימה?

כשאנו רוצים לעצב לוגו, מודעה, אתר אינטרנט, משחק או כל דבר אחר, הצבעוניות לוקחת את חלקה בעוז בתוצאה הסופית. איך נדע לשלב פלטת צבעים מתאימה שתקפיץ כל עיצוב?

קראי עוד

הטקסט מיועד לנשים וגברים ללא הבדל מין.

תודה שפנית אלינו!

נחזור אליך בהקדם